15 Ocak 2014 Çarşamba

Can Dostum: W. Bruce Cameron

Orijinal Adı: A Dog's Purpose
Yazar : W. Bruce Cameron
Yayınevi : Yabancı Yayınları
Çevirmen : Seda çıngay
Sayfa Sayısı : 370
Tür : Macera

Mini yorum : Can dostum tıpkı çoğumuz gibi benim içinde bir köpeğin ağzıdan anlatılan ilk roman oldu.Yazarın dili o kadar akıcı ve sevgi dolu ki. . .Baş kahramanımız o kadar sevimli bir köpekki.Kitabı okumam üzerinden çok zaman geçti ama şimdi geri dönüp düşündüğümde gözlerim doluyor çok güzeldi millet :'(

Kitabı artık heryerde görmeye başlamıştım hep alayım diyor fakat bir türlü alamıyordum en sonunda gittim kitapçıya aldım kitabı oturdum başladım okumaya.Yani bir anlatım bu kadar sevimli olabilir insanı okurken de düşündüren bir roman.Bence gerçekten herkesin okuması gerekıyor sebebini de şöyle açıklayayım.
Öncelikle hayvanlar düşmanlık tarzı duygular beslemezler,onların kalplerinde ve beyinlerinde kötülük yoktur.Bunu çoğumuz biliyoruz ama malesef bilmeyenler var :( Hayvanlara düşman olan insanlar var oysa onlar hepimizi o kdar saf sevgiyle seviyorlar ki..

^^
Tabii ki ağladım! Hele ikinci romanda daha fazla ağladım,hiç bitmesin ben sevgili köpeciği hep okuyayım istedim ama bitti ne yapalım aklıma geldikçe tekrar okurum çünkü bu kitap birden fazla okunabilir okuyucuyu sıkmaz.Kitabı okuduktan sonra hemen bir tane evcil hayvan alayım dedim fakat öldüklerinde üzüntüden kendime gelemıyorum çok çok etkilenıyorum bu yuzden almamaya karar verdim.
Yazarı tebrik etmek istiyorum gerçekten güzel birşey yapmış bu kitabı yazarak, okuyun okutun millet.
Ve son olarak gerçekten sevgisiz kaldığınızı düşündüğünüz zamanlarda can dostum size arkadaşlık edecektir çünkü bu kitap bol bol miktarda sevgi içeriyor.
4puan (5 üzerinden) 
Sevgiler :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder